Budżet powiatu w 2021 roku

Wakacje w pełni, sezon urlopowy trwa… Tym bardziej mamy czas, aby pomyśleć o naszych gminach. Czekam na Wasze propozycje! Na co powinniśmy w budżecie #powiatwałbrzyski na rok 2021 zabezpieczyć środki? Jakie, Waszym zdaniem, inwestycje, wydarzenia powinny być w przyszłym roku zrealizowane?
Piszcie w komentarzach na moim profilu fb lub wysyłajcie mailem jarek@buzarewicz.eu.

Pieniądze na chodniki

Po 50 tys. zł dołożymy do budowy, przebudowy i modernizacji chodników w gminach naszego powiatu: przy drodze powiatowej w Witkowie / gmina Czarny Bór, w Podlesiu / gmina Walim, w Jedlinie-Zdroju, w Sokołowsku / gmina Mieroszów, w Szczawnie-Zdroju.
Tymczasem w Starych Bogaczowicach już zakończyła się budowa chodnika przy drodze powiatowej, również z udziałem środķów, które przekazaliśmy z budżetu powiatu wałbrzyskiego.

TBS buduje

Kamiennogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybuduje kolejny dom, tym razem w Mieroszowie, przy skrzyżowaniu ul. Przelotnej i Placu Niepodległości. Podpisano umowę. Wykonawcą robót jest firmą budowlana Sirbud – Minari  S.A. Powstaną: 10 lokali mieszkalnych, lokal usługowy na parterze, 2 stanowiska garażowe. Termin realizacji zadania – 2 lata.

W powiecie wałbrzyskim wygrał Rafał Trzaskowski

grafika użyczona / wybory.gov.pl

Wyniki w naszym powiecie są imponujące. Jedynie czarnoborski pokrywa się z ogólnopolskim, choć i tak w zestawieniu z wcześniejszymi latami jest lepiej…

Powiat wałbrzyski – frekwencja 62,22 proc. Frekwencja w gminie Czarny Bór – 68,56 proc., w gminie Mieroszów – 60,07 proc.

Gmina Czarny Bór – Andrzej Duda 1 312 głosów (51,09 proc.), zaś Rafał Trzaskowski – 1 256 głosów (48,91 proc.).. W Witkowie 4 głosami wygrał Trzaskowski- 252 do 248. W pozostałych sołectwach wyrównane wyniki. Jedynie Grzędy z przewagą Dudy: 207 do 160.

Gmina Mieroszów – Andrzej Duda 1 368 głosów (43,89 proc.), Rafał Trzaskowski – 1749 głosów (56,11 proc.).

Jak głosowaliśmy wczoraj?