Nowe mieszkania w Jedlinie-Zdroju coraz bliżej

Kamiennogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kończy budowę domu wielorodzinnego w Mieroszowie. Tymczasem rusza kolejna inwestycja w Jedlinie – Zdroju.

Leszek Orpel, burmistrz Jedliny – Zdrój: Kończą się prace projektowe nowego budynku wielorodzinnego w Jedlinie-Zdroju. Do końca 2023 roku mają tam powstać 44 mieszkania.

Inwestorem jest spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, której Jedlina-Zdrój jest członkiem od lipca tego roku. Gmina przekazała grunt pod budowę w zamian za udziały. – Niedawno otrzymaliśmy też ponad 1,1 miliona złotych z rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Ta kwota również zostanie wydana na inwestycję w nowe mieszkania na terenie Jedliny–Zdroju. Stanowi ona 10% planowanych kosztów.

Wielorodzinny budynek mieszkalny ma powstać przy ul. Andersa. Będzie dysponował 44 mieszkaniami o średniej powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Zgodnie z projektem w obiekcie będzie się znajdowała winda i parking dla 30 samochodów.

W ramach TBS-u współpracujemy z wieloma dolnośląskimi gminami, gdzie powstają podobne inwestycje. We wrześniu w Jedlinie-Zdroju odbyło się walne zebranie członków spółki, gościliśmy wójtów i burmistrzów, którzy znaleźli też czas na obejrzenie atrakcji naszej gminy. To bardzo cenne spotkania podczas, których wymieniamy się doświadczeniami i dyskutujemy o problemach samorządów.
Członkami TBS-u są między innymi Legnica, Jawor, Oława, Mieroszów, Kamienna Góra, Złotoryja i Szklarska Poręba.