Skandaliczne odwołanie dyrektor szpitala

 
Skandaliczna decyzja Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego. Odwołanie Marioli Dudziak z funkcji Dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w #Wałbrzych.
 
Dzisiaj protestowaliśmy wspólnie z pracownikami szpitala oraz samorządowcami. Składamy wniosek o zwołanie sesji nadzyczajnej rady #powiatwałbrzyski. Przekażemy marszałkowi nasz apel.

 
#PrezydentSzełemej: „(…) nasz szpital stał się wizytówką miasta, szpital nigdy nie był miejscem sporu politycznego, bez Ministra Michała Dworczyka nic na #DolnyŚląsk się nie dzieje, to jest jego decyzja, a nie Pana Marszałka i Wicemarszałka Grzegorza Macko.”
 
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: „(…) jest mi bardzo przykro, że Marszałek Przybylski podjął tę decyzję w sytuacji, gdy zwykłe polityczne politruki, zwykłe kacyki polityczne PiSu zdecydowały się zrobić kolejny zamach – tym razem zamach na szpital w Wałbrzychu. Próbuje się nas szantażować, próbuje się nam grozić, próbuje się wymusić na nas posłuszeństwo, mówiąc że w zamian za to dostaniemy pieniądze.”