Starosta wałbrzyski nie zasługuje na moje zaufanie. Wczorajsza sesja absolutoryjna.

 

Wiele uwag do starosty wałbrzyskiego, kierowanego przez niego zarządu powiatu mieliśmy podczas dzisiejszej sesji absolutoryjnej.

Starosta skąpy jest w pozyskiwaniu zewnętrznych środków, konsumuje w głównej mierze tak zwane pieniądze znaczone, które powiatowi się należą. Wydawanie publicznych pieniędzy traktuje jak swoje dobrodziejstwo, a nie pracę za którą pobiera niemałą pensję.

Nadal dzieli gminy naszego powiatu na gorsze i lepsze, co jest naszym zdaniem niedopuszczalne. Nikomu nie służy wojna z marszałkiem województwa dolnośląskiego.

Projekty naszego klubu traktuje jak zło konieczne bądź po kilku, kilkunastu miesiącach wraca do nich – uznając za własne. Sic!

Czym powinien, naszym zdaniem, zająć się starosta? Powinien postawić na rozwój komunikacji między gminami, zwiększyć program stypendialny, dofinansowywać ważne dla mieszkańców naszego powiatu wydarzenia, wesprzeć rolników w rozwoju i promocji ich ekologicznych produktów, wprowadzić program dofinansowania zakupu rowerów elektrycznych, stworzyć powiatową kartę seniora, zapewniającą osobom starszym ulgi, uruchomić program dofinansowania wymiany ogrzewania, w końcu obniżyć koszty administracji, a oszczędności inwestować.

Nie dając staroście satysfakcji komentowania, że nie reprezentujemy interesów mieszkańców poparliśmy sprawozdanie z wykonania budżetu w 2019 roku.

Naszym zdaniem, starosta i jego zarząd nie zasłużyli na udzielenie wotum zaufania. Nie zasłużyli też na absolutorium, bo wykonanie budżetu wiele pozostawia do życzenia…

Reprezentując mieszkańców nie szczędzimy wniosków, projektów wpływających na rozwój naszych gmin. Popieramy zgłaszane przez zarząd te zasadne, w przeciwieństwie do radnych skupionych wokół starosty, którzy nasze propozycje w myśl zasady „cud musiałby się stać, abyśmy realizowali Wasze wnioski” zdecydowanej większości projektów się sprzeciwiają. Dodajmy, że nie szanują również inicjatyw mieszkańców. W powiecie wałbrzyskim nie ma już budżetu partycypacyjnego.

Fot. Ziemia Wałbrzyska

#Dialog #Współpraca #Działanie

#powiatwałbrzyski #czarnybór #mieroszów #starebogaczowice #uzdrowisko #szczawnozdroj #jedlinazdrój #walim #głuszyca